O malarce

By Unknown - czerwca 21, 2015

Izabela Ewa Staśkiewicz 

Szczecinianka spod znaku koziorożca, z malarstwem związana od zawsze. 

Już w latach osiemdziesiątych. w czasie dwuletniego pobytu w Afryce powstały jej pierwsze portrety oraz szkice z Sahary. Profesjonalnie, tą dziedziną plastyki zajęła się po ukończeniu studiów na Wydziale Architektury Politechniki Szczecińskiej w 1991 r. Ciągle doskonali swój warsztat, jednak najchętniej tworzy w technice olejnej Impasto. 

Tematy wiodące w twórczości to jej miasto rodzinne w szerokim przedziale czasowym od XVII wieku po współczesność oraz Region Pomorza Zachodniego z jego niepowtarzalnym urokiem przyrody. Jako jedna z nielicznych promuje w plastyce Szczecin i jego okolice. W wyniku licznych podróży tworzy cykle tematyczne przedstawiające zarówno różnobarwną egzotykę miejsc i ludzi, jak i piękno chwili w nostalgicznym świetle. Od lat zakochana w greckich wyspach i klimatach Śródziemnomorskich. Na swoim koncie ma też szereg grafik znanych jako karty okolicznościowe czy pocztówki. Jej pracowitość i śmiałe operowanie kolorami dają zaskakujące efekty. 

Obrazy Izabeli Ewy Staśkiewicz spotkać można na wszystkich kontynentach, od Tokio i Sydney do Los Angeles i Ottawy oraz od Kapsztadu po Londyn i Helsinki. Najciekawsze miejsca to: Watykan, Pałac Prezydenta RP, Pałac Mera Paryża.

  • Share:

You Might Also Like

0 komentarze

Bardzo dziękuję za każdy komentarz